Program přehlídky MDJ 2021

SOUTĚŽNÍ PŘEDSTAVENÍ 3 – 6. června 2021

Divadlo Stodola Jiříkovice

NEMRTVÁ NEVĚSTA

Režie: Ondřej Buchta, Marek Šudoma

Stará židovská legenda vypráví příběh mladíka Viktora z bohaté rodiny obchodníků s rybami, který se má oženit s Viktorií ze zchudlé aristokratické rodiny. Nešťastnou shodou okolností navlékne prsten na ruku dávno mrtvé dívky, která se od toho okamžiku považuje za jeho manželku. Komediální fantasy představení plné tance s hudbou od Dannyho Elfmana.

***

DS Vitus Syrovice

SLAVÍCI Z MADRIDU

Režie: Markéta Hanzelová

Malý penzion na konci světa, kam zavítají velké hvězdy. Kromě svých problémů přivezou i to nejvzácnější, co jim sláva přinesla – prestižního Slavíka. O jejich přání i vzácné ceny se během pobytu starají invalida Alfréd, uspěchaná ředitelka a všudypřítomná Terezka. Mohlo by se snad něco pokazit?

***

DS Amadis Popůvky

TELEVARIETÉ 2019

Režie: Klára Havránková a Josef Širhal

Revuální show, při které si pamětníci zavzpomínají a později narození zjistí, že skvělá zábava tu byla i před mnoha desítkami let.

***

DS Spojené farnosti Zbraslav

NESTŘÍHAT!

Režie: Tomáš Margold, Jana Zemanová, Luděk Strašák

Starozákonní příběh o Samsonovi, jehož síla byla ukryta v dlouhých vlasech.

***

DS Vířina Vír

VŠE PRO FIRMU

Vše pro firmu

Režie: Radka Skoumalová

Příběh o marnotratném a hýřivém majiteli rodinné firmy a jeho spořádaném a asketickém synovi je plný lehkého humoru a typicky poláčkovského jazyka.

***

Doprovodný program

Host přehlídky

Divadelní spolek bratří Mrštíků

Vilém Mrštík, Pohádka máje

*

Vyhodnocení přehlídky

Slavnostní ukončení  přehlídky   a předání cen souborům

*

Lektorský sbor

Představujeme lektory – porotce, kteří budou hodnotit jednotlivá představení, diskutovat s účastníky, navrhovat ocenění nejlepších individuálních výkonů i výkonů souborů, včetně postupujících na celostátní přehlídku.

Jaroslav Kodeš

Rozhlasový a divadelní režisér

Absolvent gymnázia v Poděbradech, Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy (1976 – 80) a Lidové konzervatoře (1977 – 80), oboru divadelní režie.

S jedinou výjimkou, kdy v letech 1989 – 95 vedl Kulturní centrum v Rakovníku, působí od roku 1981 v Českém (bývalém Československém) rozhlase na pozici slovesného režiséra dokumentární i dramatické tvorby.

Zabývá se i pedagogickou činností, vyučuje v oddělení elévů Českého rozhlasu hlasovou výchovu a interpretaci, stejně tak na Jiráskově Hronově a v různých souborech. Působí jako dlouholetý člen odborné rady pro amatérské divadlo a porotce.

S rodinou žije v Rakovníku.

Petra Richter Kohutová

Dramaturgyně

Vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor dramaturgie.

Působila jako lektor dramaturgie v Divadle bratří Mrštíků (dnes Městské divadlo Brno), jako dramaturg ve stálém angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a v Městském divadle v Karlových Varech, hostovala v Českém Těšíně, Olomouci, Opavě, atd.

Od roku 2000 je členkou Divadelního studia D 3, kde je dramaturgyní souboru.

Jezdí na divadelní přehlídky jako porotkyně (Kojetín, Horšovský Týn, Louny…) i jako nadšený pozorovatel. Učí na režijní škole ADA.

Žije v Karlových Varech.

Eva Kodešová

Herečka a lektorka

Svoji divadelní kariéru zahájila v divadelním souboru Tyl Rakovník, kde později vytvořila řadu skvělých rolí.

Od roku 2004 spolupracuje především s Rádobydivadlem Klapý.

Vedle herectví se věnuje i lektorské činnosti, působí v řadě porot amatérských přehlídek, především pro divadlo určené dětem, či divadlo poezie nebo jako lektor dětských seminářů.

Informace pro soubory

Propozice 2021

Propozice 52. ročníku celostátní soutěže venkovských divadelních souborů, vyhlášené Svazem českých divadelních ochotníků.

*
Přihláška MDJ 2021

Prihlášku si  stáhněte ve formátu WORD, vyplňte a odešlete emailem nebo vytiskněte přihlášku ve formátu PDF, vyplňte  a pošlete.