U nás v ZOO

Divadlo Boleradice, 70 minut, přestávka, od 12 let

Středa 17. dubna od  16:00

Sentický divadelní spolek Sentice
Filip Živný

Absurdní komedie je nejen zlobivou sestřičkou absurdního dramatu, ale především žánrem, ve kterém je možné naprosto vše. Vydejte se s námi stezkou lemovanou bláznivými gagy a groteskními scénami až k poučení o svobodě, přátelství a faktu, že delfín je savec.


Událost Na myslivci

Divadlo Boleradice, 75 minut, přestávka, od 15 let

Středa 17. dubna od 20:00

Divadlo Prkno Veverská Bítýška
Jakub Vyplel

Vesmírná komedie z nesmírně vzdálené budoucnosti, avšak s kolizemi bytostně blízkými, aneb nic lidského nám není cizí.


Strašidlo

Divadlo Boleradice, 60 minut, bez přestávky, od 6 let

Čtvrtek 18. dubna od 10:00

Divadelníci Morkůvky
Jan Makarius

Největším zlem je válka. Králové Rakyrak a Kaprbřuch prosazují své názory a nutí lid k poslušnosti. Veškeré zlo úspěšně podporují čarodějnice z Černé věže. Žije s nimi však také nezbedné pískle s tetinkou a obě se vymykají čarodějnickým zákonům. Tyto dvě přijdou na způsob, jak ovlivnit vojáky, aby zanechali válčení a vrátili se domů ke svým rodinám. V pohádce zvítězí láska, zdravý selský rozum a radost ze života.


Princové jsou na draka

Kino Hustopeče, 60 minut, bez přestávky, od 8 let

HOST PŘEHLÍDKY

Čtvrtek 18. dubna od 10:00

Divadelní spolek bratří Mrštíků Boleradice
J. Chalupa, K. Hoffmann, Z. Svěrák, J. Uhlíř

Vyprávění o tom, že dělání opravdu všechny smutky zahání, a to nejen princeznám. Zatímco: Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí. A taky: Hlupáku, najdu tě, tváříš se nadutě… Jestli vám tyto slogany a písničky nic neříkají, tak to jste opravdu ještě nikdy neviděli pohádku Princové jsou na draka.

Představení se koná v sále kina Hustopeče


Soudní proces aneb Nic není černobílé

Divadlo Boleradice, 80 minut, přestávka, od 15 let

Čtvrtek 18. dubna od 16:00

Divadelní soubor VITUS Syrovice
Markéta Hanzelová

Hra s parodickými prvky, která nechá diváka nahlédnout nejen do soudní síně, ale i do myšlenek samotného soudce. Nespící divák zjistí, že to, co vypadá jasnější než jasné, nemusí být definitivní a může se nakonec vyvinout úplně jinak ….


Zločin v Harmonii

Divadlo Boleradice, 75 minut, bez přestávky, od 12 let

Čtvrtek 18. dubna od 20:00

Ochotnický divadelní soubor Pozpátku Říčany u Brna
Petr Pospíšilík

Po neúspěšném pokusu dobýt Hollywood se do České republiky vrací herečka Klára Svatá. Ubytuje se v hotelu Harmonie u své matky, která je majitelkou hotelu. Klára má plán, jak si najít cestu zpět na výsluní. Ovšem nebude to mít vůbec snadné, protože o jednu roli se ucházejí další dvě herečky. Plány všech se začnou měnit ve chvíli, když dojde ke krádeži z hotelového trezoru. Záhy vyjde najevo, že krádež není zdaleka to jediné, co se v hotelu stalo…


Teror

Divadlo Boleradice, 100 minut, bez přestávky, od 18 let

Pátek 19. dubna od 16:00

Divadelní uskupení OchOtnice Otnice
Ferdinand von Schirach

Drama ze soudní síně, kde se diváci stávají porotou a na závěr hlasují, zda má být obžalovaný odsouzen či osvobozen. Obžalovaným je Lars Koch, major Luftwaffe, který neuposlechl rozkazu a sestřelil unesené letadlo, se kterým měl terorista v úmyslu narazit do mnichovského stadionu, kde v tom okamžiku sedělo 70.000 diváků. Diváci v roli porotců musí rozhodnout, zda je možné omluvit smrt 164 nevinných cestujících letadla záchranou podstatně většího množství diváků na stadionu.


Pozor, zlý pes

Divadlo Boleradice, 100 minut, přestávka, od 15 let

Pátek 19. dubna od 20:00

Divadelní soubor AMADIS
Jiří Janků a Petr Svojtka

Bláznivá detektivní komedie na motivy příběhu o Psu baskervillském. Nejslavnější případ Sherlocka Holmese ve zcela novém světle. Přízrak baskervillských blat ožívá a Sherlock Holmes s Dr. Watsonem vyrážejí do akce, aby pomohli osvětlit záhadnou smrt sira Charlese Baskervilla. Co když se ale známý příběh odehrál úplně jinak, než ho známe?


Tarsan – muzikál o Pavlovi z Tarsu

Kino Hustopeče, 120 minut, přestávka, od 15 let

Sobota 20. dubna od 16:00

Spojené farnosti Zbraslav
Luděk Strašák

Dramatický život Pavla z Tarsu popisuje biblická kniha Skutky apoštolů. Z nadaného žáka, který se připravuje na kariéru rabína, se stal horlivý pronásledovatel křesťanů. Po mystickém zážitku u Damašku ovšem konvertoval ke křesťanství. Ale protože svou aktivitu i horlivost neztrácel, stal se časem nepohodlný i svým novým souvěrcům. Svou životní dráhu dokončil v Římě v roce 67, kde jej v muzikálu nalézáme ve vězení, ve kterém čeká na smrt a rekapituluje svůj život.

Představení se koná v sále kina Hustopeče


Vzpoura nevěst

Divadlo Boleradice, 80 minut, přestávka, od 15 let

Sobota 20. dubna od 20:00

Divadlo Vřesinských ochotníků Vřesina
Michaela Doleželová a Janka Ryšánek Schmiedtová

Děj se odehrává v současnosti v prostorách svatební agentury Beremese.cz. Pět žen a jeden muž se účastní psychologického výcviku “Já na to mám”, aby se připravili na svůj den D – svatbu. Komediální příběh o “předsvatebním maratonu“ s humorem, nadhledem a lehkou ironií přibližuje cestu k vysněnému dni. Jeho aktéři ztělesňují charaktery a problémy, jimž dennodenně čelí netoliko nutně nevěsty… Láska je hezká věc. Ale řízek je řízek.


Závěrečné vyhodnocení přehlídky

Divadlo Boleradice, 80 minut, přestávka, od 6 let

Neděle 21. dubna od 14:00

Program:

  • Taneční vystoupení žákyň ZUŠ Klobouky
  • Vyhodnocení přehlídky, předání ocenění