Jaroslav Kodeš

Rozhlasový a divadelní režisér

Absolvent gymnázia v Poděbradech, Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy (1976 – 80) a Lidové konzervatoře (1977 – 80), oboru divadelní režie.
S jedinou výjimkou, kdy v letech 1989 – 95 vedl Kulturní centrum v Rakovníku, působí od roku 1981 v Českém (bývalém Československém) rozhlase na pozici slovesného režiséra dokumentární i dramatické tvorby.
Zabývá se i pedagogickou činností, vyučuje v oddělení elévů Českého rozhlasu hlasovou výchovu a interpretaci, stejně tak na Jiráskově Hronově a v různých souborech. Působí jako dlouholetý člen odborné rady pro amatérské divadlo a porotce.
S rodinou žije v Rakovníku.

Ladislav Valeš

Zakladatel Rádobydivadla, současný principál souboru, režisér, scénárista a herec.

V roce 1981 se přistěhoval do Libochovic, kde začal pracovat v dobře prosperujícím divadelním souboru Scéna.

V roce 1986 založil nový soubor Rádobydivadlo v Klapém a zahájil s jeho členy neobyčejně intenzívní práci. Většinu svých inscenací nejen režíroval, ale také sám napsal či upravil jejich textovou předlohu, v řadě si i zahrál. Rádobydivadlo si brzy získalo značné renomé mezi divadelními ochotníky v celé republice. Zúčastňuje se všech národních přehlídek a reprezentuje často naši republiku i v zahraničí.

Petra Richter Kohutová

Dramaturgyně

Vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor dramaturgie.

Působila jako lektor dramaturgie v Divadle bratří Mrštíků (dnes Městské divadlo Brno), jako dramaturg ve stálém angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a v Městském divadle v Karlových Varech, hostovala v Českém Těšíně, Olomouci a Opavě.

Od roku 2000 je členkou Divadelního studia D3, kde je dramaturgyní souboru. Jezdí na divadelní přehlídky jako porotkyně i jako nadšený pozorovatel. Učí na režijní škole ADA.

Žije v Karlových Varech.