Jaroslav Kodeš

Rozhlasový a divadelní režisér

Absolvent gymnázia v Poděbradech, Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy (1976 – 80) a Lidové konzervatoře (1977 – 80), oboru divadelní režie.
S jedinou výjimkou, kdy v letech 1989 – 95 vedl Kulturní centrum v Rakovníku, působí od roku 1981 v Českém (bývalém Československém) rozhlase na pozici slovesného režiséra dokumentární i dramatické tvorby.
Zabývá se i pedagogickou činností, vyučuje v oddělení elévů Českého rozhlasu hlasovou výchovu a interpretaci, stejně tak na Jiráskově Hronově a v různých souborech. Působí jako dlouholetý člen odborné rady pro amatérské divadlo a porotce.
S rodinou žije v Rakovníku.

Ladislav Valeš

Zakladatel Rádobydivadla, současný principál souboru, režisér, scénárista a herec

V roce 1981 se přistěhoval do Libochovic, kde začal pracovat v dobře prosperujícím divadelním souboru Scéna.

V roce 1986 založil nový soubor Rádobydivadlo v Klapém a zahájil s jeho členy neobyčejně intenzívní práci. Většinu svých inscenací nejen režíroval, ale také sám napsal či upravil jejich textovou předlohu, v řadě si i zahrál. Rádobydivadlo si brzy získalo značné renomé mezi divadelními ochotníky v celé republice. Zúčastňuje se všech národních přehlídek a reprezentuje často naši republiku i v zahraničí.

Eva Kodešová

Herečka a lektorka

Svoji divadelní kariéru zahájila v divadelním souboru Tyl Rakovník, kde později vytvořila řadu skvělých rolí.

Od roku 2004 spolupracuje především s Rádobydivadlem Klapý.

Vedle herectví se věnuje i lektorské činnosti, působí v řadě porot amatérských přehlídek, především pro divadlo určené dětem, či divadlo poezie nebo jako lektor dětských seminářů.